Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > MAGAZÍN > Dovolená snů > Báječná dovolená v Černé Hoře

Pestrá dovolená nejen u moře - Černá Hora

Diskotéky v Budvě - Paris a Trocadero

Dovolená snů v černé hoře

Černá Hora, malá země, která ve svém nitru skrývá mnohá bohatství, jež přímo volají po objevení, se nachází nejjižněji ze všech zemí bývalé Jugoslávie. Severní část pobřeží Černé Hory sousedí s Chorvatskem a jižní s Albánií. S Albánií spojuje Černou Horu také Skadarsko jezero, největší jezero na celém Balkáně, ze kterého zhruba dvě třetiny patří Černé Hoře a zbylá cca třetina Albánii.

Zavítáte-li na dovolenou do Černé Hory, nezůstávejte celý týden pouze na jednom místě a vyrazte nejméně na 3-4 výlety, rozhodně nebudete litovat. Byť je Černá Hora malou zemí, dozajista co nabídnout a ani celý týden nestačí k návštěvě všech zajímavých a výjimečně lákavých míst. Zejména pokud vyrazíte do Černé Hory autem, neomezujte celý týden své koupání na jedinou pláž. Vyrazte podél pobřeží a vyzkoušejte větší množství pláží. Nejen, že tak poznáte podstatně delší část pobřeží, ale především budete moci sami objektivně posoudit, která část pobřeží se Vám v Černé Hoře zamlouvá ze všeho nejvíce. Při té příležitosti navíc můžete navštívit také spoustu historických památek a přírodních krás.

Celé pobřeží Černé Hory, od úvodního letoviska Igalo, na které narazíte nejdříve po průjezdu chorvatskými hranicemi, až po Ulcinj, která se nachází téměř na hranicích s Albánií, měří cca 120 km, což rozhodně není nepřekonatelnou vzdáleností ani v rámci jediného dne. Ideálním místem k ubytování, chcete-li vyrazit za poznáváním Černé Hory, je letovisko Budva, která je turistickým centrem celého pobřeží a jako taková má rozhodně co nabídnout a je také jedním z míst, které rozhodně stojí za to navštívit. Pláž v Budvě je navíc dostatečně dlouhá a na své si zde přijdou jak milovníci písčitých, tak i oblázkových pláží, jelikož povrch se v určitých částech pláže mění. Večer si můžete zajít do krásného starého města, případně za zábavou na některou z místních diskoték na dlouhé promenádě vedoucí až do Bečiči. V sousedním Bečiči se můžete ubytovat, hledáte-li ubytování v klidnějším letovisku, než jakým je Budva.

Místní cestovní agentury nabízejí na promenádě v Budvě celou řadu výletů za velmi rozumné ceny. Vyrazit na výlet tak můžete i v případě, že jste do Černé Hory přijeli autobusem, případně si netroufáte vyrazit vlastním autem. V roce 2014 byly nabízeny např. následující výlety:

  • Boka Kotorská - jedná se o lodní výlet, kdy Vás autobus z Budvy dopraví do Tivatu, kde se nalodíte na výletní loď a vyrazíte směr Herceg Novi. Zde je 80 min. přestávka na prohlídku starého města. Poté loď pokračuje k pláži Žanjice, kde se můžete vykoupat, příp. využít nabídky plavby do Modré jeskyně (3 EUR), kde je rovněž umožněno koupání. Odtud se loď vrací zpět do Boky Kotorské, směr Perastské ostrovy, kde je připravena další přestávka na ostrůvku Gospa od Škrpjela (cca 40 min.). Od Perastských ostrovů loď míří do své cílové stanice, Kotoru, kde následuje prohlídka starého města a osobní volno. Poté se z Kotoru vracíte autobusem zpět do Budvy. Délka výletu je cca 10 hodin. Cena výletu byla v roce 2014 - 20 EUR.
  • Skadarsko jezero - autobusem dojedete z Budvy ke Skadarskému jezeru, kde se nalodíte a tři hodiny se plavíte po jezeře, kde máte možnost vidět jedinečnou krajinu i zdejší nádhernou faunu. V rámci přestávky je možné koupání. Na závěr exkurze je naplánován oběd v městečku Virpazar, kde Vám připraví některou ze skadarských ryb.  Délka výletu cca 7,5 hodiny. Cena výletu v roce 2014 - 32 EUR.

Možných výletů je samozřejmě mnohem více, nabízeny jsou také výlety Cetinje-Lovćen (17 EUR), Ostrog (12 EUR), Cetinje-Ostrog (17 EUR), Tara-rafting (55 EUR), Dubrovník (25 EUR), Kaňony (25 EUR), Albánie (25 EUR), Trebinje (25 EUR), Trebinje a Mostar (45 EUR). Uvedené ceny jsou pouze orientační, platné v roce 2014. V případě zájmu Vám k výletům rádi poskytneme bližší informace.

Boka Kotorská z NP Lovćen

Boka Kotorská z cesty do Národního parku Lovćen (stará cesta směr Njeguši)

Budva je zkrátka místem, odkud máte v rozumné dostupnosti většinu jedinečných památek a přírodních krás Černé Hory. Ovšem i při ubytování na opačném konci pobřeží v Ulcinji nemusíte zoufat, i zde jsou pro Vás připraveny mnohé výlety. Díky poloze letoviska na jihu Černé Hory, je coby kamenem dohodil Albánie, daleko to není ani ke Skadarskému jezeru nebo do městečka Stari Bar, jež je historickým skvostem a předchůdcem novodobého Baru. Zapomenout nesmíme ani na staré město Ulcinj, které je samo o sobě také velmi pěkné. Navíc vzhledem k délce celého pobřeží Černé Hory není problémem ani výlet do Kotoru v Boce Kotorské, kam se bez problémů dostanete za necelé dvě hodinky jízdy. Další nespornou výhodou ubytování v Ulcinji je přítomnost 12 km dlouhé pláže pokryté jemným pískem. Velmi příjemné tak jsou i ranní či večerní procházky po pláži.

Výběrem dovolené v Černé Hoře rozhodně neprohloupíte a domů se budete bezesporu vracet plni nezapomenutelných zážitků a s touhou vyrazit do této malé, ale krásné, země minimálně ještě jednou!

Více informací o dovolené v Černé Hoře Vám rádi poskytneme na telefonním čísle +420 773 262 768, příp. e-mailu [email protected]