Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Černá Hora

Černá Hora

Budva

Pokud jste stále na váškách, zda do Černé Hory vyrazit či nikoliv, pak Vám návštěvu této země můžeme vřele doporučit.

Černá hora

Překrásná příroda, vstřícní obyvatelé, nízké ceny, komfort ubytování minimálně na úrovni Chorvatska a teploty srovnatelné s riviérami v Itálii nebo Francii, to vše láká návštěvníky této malé, ale překrásné země. Na malém území zde najdete spoustu nádherných míst i památek, které nestihnete během jedné dovolené ani navštívit. Ovšem, jakmile do Černé Hory jednou zavítáte, budete se sem vždy rádi vracet. Táhnout Vás budou stále nepoznané kouty země, města, jež jste prozatím nestihli navštívit i stálé teplé počasí, široké pláže a křišťálově čisté moře. Dovolená v Černé hoře je zkrátka fenomén, který se pomalu, ale jistě, prodírá na přední příčky oblíbenosti letních destinací. Máte-li jakékoli předsudky, jsou zbytečné. Pobyt v Černé Hoře není nikterak nebezpečný, zdejší města, moře i pláže jsou nádherně čisté a mnohdy ještě útulnější jako letoviska v sousedním Chorvatsku.

Základní údaje

Hlavní město: Podgorica
Rozloha: 13 812 km²
Počet obyvatel: 626 000
Jazyk: dle ústavy černohorština
Vznik: 3. června 2006 (vyčlenění z unie Srbsko a Černá Hora na základě referenda)
Měna: euro (EUR)
Nejvyšší bod: Zla Kolata (2534 m n. m.)

Pláže

Máte-li rádi písčité pláže, pak v porovnání s Chorvatskem máte v Černé Hoře pestřejší výběr míst, kde pláže pokryté pískem najdete. Nádherná dlouhá písčitá pláž je v letovisku Ulcinj v jižní části Černé Hory, nedaleko hranic s Albánií. Známá písčitá pláž je také v letovisku Sutomore a Bečiči. Spoustu menších písčitých pláží naleznete také mezi letovisky, tyto můžete navštívit autem. Písčitá je také část známé pláže Jaz nedaleko Budvy nebo pláž u bývalého hotelu Plavi Horizont na poloostrově Luštica. Zdejší pláž klesá velmi pozvolně a je naprosto ideální pro rodiny s malými dětmi. Během dovolené v Černé Hoře doporučujeme navštívit více pláží. Nejen, že poznáte větší část pobřeží, ale budete moci směle porovnávat, která pláž je právě tou nejlepší. Ubytování v Černé Hoře tedy můžete vybírat i dle toho, jakou pláž preferujete, příp. které z písčitých pláží chcete být nejblíže.

Oblíbená je ovšem také řada oblázkových nebo oblázkovo-písčitých pláží, např. všechny pláže v Budvě či Baru.

Doporučujeme

Během své dovolené v Černé Hoře rozhodně nezapomeňte navštívit takové skvosty, jakými jsou historická městečka Kotor, Perast či Budva, která má rovněž velmi pěkné staré město. Nádherný je také monastir Ostrog, který je vybudován přímo ve skále. Tento se ovšem nachází ve vnitrozemí a na jeho návštěvu je nutné vymezit celý den.

Z přírodních krás doporučujeme především návštěvu národních parků Skadarské jezero a Lovčen, které jsou navíc dobře dostupné i při ubytování na pobřeží.