Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Itálie > Dovolená Ligurie > Dovolená Ceriale

Dovolená Ceriale

Dovolená v Ceriale je oblíbeným místem turistů nejen z České republiky, ale z celého světa a to především díky aquaparku, sportovnímu vyžití a spoustě restaurací a barů.

dovolená Ceriale

O původu Ceriale se toho moc neví. V roce 1637 bylo vypáleno a vypleněno piráty. Leží asi 70 km jihozápadně od Janova a 30 km jihozápadně od Davona. Má kolem 6 tisíc obyvatel. Ve starobylém centru města je původní opevnění. Ve městě najdete i mnohé památky, z nichž rozhodně musíme zmínit především farní kostel sv. Jana Křtitele a sv. Evžena. Sídlí zde církev Peagna a tu paleontologické muzeum Silvio Lai, které bylo založeno v roce 1993.

Letovisko Ceriale je turisty vyhledáváno především kvůli sportovnímu vyžití a množstvím restaurací a barů. Nachází se zde největší aquapark Ligurské riviéry. 

Ekonomika města je založena převážně na zemědělství (pěstování zeleniny, květin, zejména pěstování Orchidejí ve sklenících) a cestovním ruchu.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Ceriale

Villaggio IL Paese di Ciribi

Prázdninová vesnička leží v sousedství aquaparku Le Caravelle a v ceně je neomezený vstup do tohoto aquaparku.Ideální dovolená pro rodiny s dětmi.Centrum vzdálené 2 km. Kauce za apartmán 100 EUR. Villaggio IL Paese di Ciribi

Více Ceník