Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená Chalkidiki

Dovolená Chalkidiki

Dovolená Chalkidiki je oblíbeným místem výletů nejen pro zahraniční turisty, ale také pro samotné Řeky a díky své dobré dostupnosti (na rozdíl od řeckých ostrovů) bylo vyhledávaným místem pro dovolenou ještě před rozvojem turistického ruchu v ostatních, hůře dostupných částech Řecka.

Dovolená na Chalkidiki

Každopádně Chalkidiki nabízí vše, co od dovolené v Řecku turisté obvykle očekávají, tj. průzračné moře, krásné a snadno dostupné pláže, to vše ve spojení s historickými památkami.

- Pláže - nejdelší a nejčistší v Řecku
- Pláže na Chalkidiki mají dohromady délku 500 km, což v Řecku nemá obdoby. Navíc 41 z nich získalo ocenění „Modrá vlajka Evropské unie“, potvrzující fyzickou i biologickou čistotu moře a pláže.
- Běžné turisty potěší i některá úřední opatření, a to především zásada, že všechny pláže moře patří všem. Všechna zařízení tak musí být aspoň 30 metrů od vody, aby pobřeží bylo veřejně přístupné. Nestane se tedy, že byste se na některá atraktivní místa nedostali, protože je zabírají soukromé organizace.
- Pláže na Chalkidiki jsou písčité nebo oblázkové, zpravidla s pozvolným vstupem do moře. Kromě dlouhých pláží, najdete na Chalkidiki i různá zákoutí s malými plážičkami, které vám poskytnou dostatek soukromí.

Nejvyhledávanější letoviska dovolené na Chalkidiki

  • Sarti

Moderní letovisko s historickým jádrem, jehož největší devizou je nádherná příroda a překrásné koupání na přírodních plážích se zlatavým pískem. Sarti se nachází na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Chalkidiki na Sithonii.

  • Fourka

leží v jihozápadní části výběžku Kassandra. Toto klidnější letovisko nabízí supermarkety a obchůdky s textilem, suvenýry a tradičními výrobky, nechybí však také diskoklub, noční bary, restaurace a taverny s místními specialitami, pekárny, pizzerie. Dostatečně široká písčitá pláž s oblázky, po okrajích ze skalnatými masivy je přístupná po přírodní stezce. Letovisko a jeho pláže se nachází v malebné zátoce. Při dobré viditelnosti se z pláží naskýtá pohled na pohoří Olymp.

  • Toroni

Malebné letovisko v jižní části poloostrova Sithonie (jižně od Sarti) jehož největší devizou jsou nádherné písečné pláže, patřící mezi nejkrásnější v celém Řecku. Letovisko zažívá v posledních letech nebývalý rozkvět a v současnosti nabízí řadu typických taveren, obchůdků, půjčoven motocyklů a automobilů.., přičemž si však stále zachovalo ráz menšího prázdninového střediska.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Chalkidiki

Rezidence Michalis*** - Sarti Chalkidiki - Sarti

Celý komplex je oplocen, což zabezpečuje naprosté soukromí klientů. V zahradě rezidence jsou umístěny houpačky a prolézačky pro děti a hřiště se sítí pro míčové hry, bazén s lehátky, pergola s p... Rezidence Michalis*** - Sarti

Více Ceník

Rezidence Makedon*** Sarti

Rezidence se nachází v klidné jižní části zvané Sarti Beach. V tomto letovisku je restaurace a minimarket. Centrum letoviska je cca 700 metrů po osvětlené promenádě podél moře. Rezidence Makedon***

Více Ceník