Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená jižní Kréta

Dovolená Jižní Kréta

Jižní Kréta je nejjižnější kout Evropy a zároveň rodiště Dia (otce antických bohů). Zemi omývá křišťálové moře - Krétské moře na severu a Libyjské moře na jihu. Slunce zde září 3000 hodin ročně.

dovolená na jižní krétě

Kréťané jsou známí svou pohostinností, je to jejich rys. Historie a mýty mluví o králi Mínnovi, o hrdinovi Théseovi a hrůzostrašném Minotaurovi. Na ostrově se nachází i palác Knossos a Festos.
Existují dvě podoby ostrova: sever protkaný moderními hotely, rušnými letoviskami, vodními parky a nočním životem. Jih má úplně odlišnou tvář, zde nezavítaly ještě hlučné masy turistů. Na každém kousku je zde cítit klid, romantika a skutečné Řecko.

Po cestě na jih, napříč vysokými horami, se dostanete do města Ierapetra, které je nejjižnější  město v Evropě. Říká se, že v tomto městě přenocoval i Napoleon během cesty do Egypta.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Jižní Krétě

Hotel Petra Mare ****+ Jižní Kréta

Tento hotelový komplex leží na konci pěší promenády přímořského města Ierapetra. Nabízí široké možnosti sportovního a kulturního vyžití. Hotel je postaven přímo na dlouhé, písečné pláži, někdy při vs... Hotel Petra Mare ****+

Více Ceník

Hotel Porto Belissario***+ Jižní Kréta

Rodinný, příjemný hotel. Nachází se na okraji malé vesničky Ferma (mezi Makris Yialos a Kutsunari). Do Ierapetry je vzdálený 17 km. Je obklopený bohatou zahradou plnou olivových stromů, pomerančovník... Hotel Porto Belissario***+

Více Ceník