Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Itálie > Dovolená Kampánie

Dovolená v Kampánii

Kampánie je nádherná slunná část jižní Itálie, láká turisty svými nádhernými městy plnými památek, písečnými plážemi zalitými sluncem i jedinečnou kulturou s bohatým nočním životem.

dovolená Kampánie

Kampánie (italsky Campania) je regiónem ležící na jihu Itálie a je ohraničena regiony Basilicata, Molise, Apúlii a Laziom. Oblast Kampánie má rozlohu 13 595 km², 5,7 milionu obyvatel a dělí se na 5 provincií: Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno. Jméno Kampánie pochází od Římanů, kteří oblast nazývali Campania felix, stejný základ je i v názvu francouzské provincie Champagne.

Vydejte se do letovisek, jako je Neapol, Paestum, Marina di Camerota, Capri, Baia Domizia, Sorrento a mnoha dalších, v nichž si užijete nejrůznější vodní sporty i odpočinek ve stínu slunečníku. 

Hlavným městem Kampánie je Neapol a mezi nejnavštěvovanější lokality patří Palinuro, Amalfi a Paestum. Dominantou kraje je činná sopka Vesuv. Vesuv - Vesuvio znamená v latině "Nevyhaslý". Jediná činná sopka na evropském kontinentě. Současný vulkán nyní jen kouří a vykazuje slabou sopečnou činnost. Kráter má dnes průměr kolem 600 metrů a hloubku 216 metrů. Nahoru vede klikatá silnička z Herculanea ke křižovatce. Vydáte-li se doleva, po 2 km dojedete na parkoviště odkud trvá cesta na vrchol pěšky 20 minut. Pokud na křižovatce zahnete doprava, po 2 km dorazíte ke stanici sedačkové lanovky, která vás doveze za pár minut k vrcholu vulkánu.

Kampánie má velmi členité pobřeží. Díky množství archeologických památek je velmi vyhledávanou oblastí také pro milovníky histórie.

Geografie: Kampánie je převážně kopcovitá (50,8 %). Jen 34,6 % tvoří hory a 14,6 % nížina.

Ostrovy: Kampánské souostroví se skládá z pěti ostrovů: Ischia, Capri, Procida, Vivara a Nisida.

Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je Neapol, hlavní město Kampánie, a sopka Vesuv. Neapolský záliv je jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Patří sem především amalfské pobřeží, kde se pěstují nejušlechtilejší citrony na světě. Na severní straně Sorrentského poloostrova se zase daří pomerančovníkům. Na tomto hornatém poloostrově leží jedno městečko vedle druhého a všechna mají bohatou historii. Z města Sorrento nebo z velkého neapolského přístavu můžete navštívit jeden z nejpůvabnějších ostrovů Tyrhénského moře – Capri. Ten byl již ve starověku oblíbeným místem pobytu císařů. Nebo můžete navštívit antická města Pompeje a Herkuláneum, která byla v roce 79 zasypána popelem. Vzdálenost z České republiky do oblasti neapolských památek je přibližně 1400 km. Letiště se nachází v Neapoli.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Kampánii

Villaggio Cerullo`s Kampánie - Paestum

Areál se skládá z 24 apartmánů umístěných v hlavní budově a je obklopen palmami a piniemi. O ubytování se stará přímo majitel, tomu odpovídá výborná atmosféra celého komplexu. Ideální dovolená pro kl... Villaggio Cerullo`s

Více Ceník

Stojí za zhlédnutí

Dovolená Marina di Ascea

Dovolená Marina di Ascea

Průzračné moře a přítomnost vykopávek římského města Velia lákají do letoviska Marina di Ascea velké množství turistů. Italské město Ascea má přibližně 6 tisíc obyvatel. Nachází se v národním parku ...

Dovolená Marina di Ascea

Dovolená Marina di Casal Velino

Dovolená Marina di Casal Velino

Městečko Marina di Casal Velino leží na Cilentském pobřeží  a vyniká svou krásnou přírodou. Letovisko obklopuje táhlé úbočí pohoří Apeniny, které zde vytvořilo Národní park - Parco Nazionale del Ci...

Dovolená Marina di Casal Velino

Dovolená Paestum

Dovolená Paestum

Dovolená v letovisku Paestum láká turisty především na zachvoalé zbytky antického města, sbírku řeckých antických předmětů a krásné dlouhé písčité pláže. Paestum je klasický římský název významného ...

Dovolená Paestum