Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená Olympská riviéra

Dovolená Olympská riviéra

Olympská riviéra, lemující 23 km dlouhé úpatí Olympu, je pro své nekonečné a rozsáhlé oblázkovo-písčité pláže, omývané průzračnými vodami Egejského moře, turisty nejvyhledávanějším místem středního Řecka.

Dovolená na Olympské riviéře

Oblast Pierias je zásobována absolutně čistou vodou z ledovců Olympu, díky jemuž se zde vytváří příjemné mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší, které je často využíváno pro ozdravné pobyty astmatiků a alergiků. Riviéra se nachází přímo pod horským masívem olympu s největší horou Mikitas 2917 m. Olympská riviéra je vyhledávaná také pro široké možnosti společenského vyžití a možnost výhodných nákupů (zlato, kožešiny, konfekce, suvenýry).

Pláže Olympské riviéry jsou oblíbené vzhledem ke své rozlehlosti, pozvolnému vstupu do vody a  jemnému písku, který je pokrývá. Pláže v oblasti Parálie jsou zvláště v době vrcholné sezóny velmi zalidněné. Během dovolené na Olympské rivéře je třeba počítat s přítomností množství dalších turistů a to i místních.

Letoviska na Olympské riviéře

  • Olympic Beach

je moderní letovisko prakticky propojené s letoviskem Paralia Katarini (vzdálenost do centra Paralia Katarini cca 2 km příjemnou procházkou po plážové promenádě, nebo místním autobusem (spojení každou hodinu)). Letovisko nabízí celou řadu restaurací, taveren, kaváren a obchůdků všeho druhu. Pro milovníky vodních sportů je připravena široké nabídka vyžití. Dlouhá písečná pláž, která je dostatečně široká uspokojí veškeré nároky na příjemné lenošení pro všechny věkové kategorie. Modrá vlajka, která byla této pláži udělena symbolizuje čistotu a vybavenost pláží. Pohoří Olymp, které se tyčí přímo nad tímto letoviskem tvoří nádhernou přírodní kulisu a svou dostupností láká k poznání malebné přírody opředené mýtickým Olympským božstvem v čele s bohem Diem. Prostě božské místo pod božským Olympem.

  • Paralia

je známé, rušné letovisko leží asi 100 km jižně od Soluně, v kraji Pieria. Tato oblast je zásobována absolutně čistou vodou z ledovců Olympu, díky jemuž se zde vytváří příjemné místní mikroklima s minimálními srážkami a stálými teplotami ovzduší, které je často využíváno pro ozdravné pobyty astmatiků a alergiků. Naleznete zde velké množství obchodů, restaurací, kaváren, hospůdek s rybími specialitami, nejznámější noční kluby olympské riviéry. Pláže jsou zde písčité s pozvolným vstupem do moře, vybavené slunečníky a lehátky.

  • Leptokárie

je velmi oblíbené letovisko ležící přímo pod Olympem. Ideální propojení horstva s mořem má velmi příznivé léčebné účinky pro osoby s problémy horních cest dýchacích, alergiemi či lupenkou. Ve dne můžete odpočívat na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře nebo se věnovat vodním sportům či plážovému volejbalu. Teplé večery lákají k procházkám po osvětlených a pulsujících ulicích, kde obchodníci nabízejí své zboží dlouho do noci ve velmi přijatelných cenách.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na Olympské riviéře

Hotel Orea Eleni*** Olympská riviéra - Paralia

Jeden z nejznámějších hotelů v Paralii. Nachází se v blízkosti centra letoviska. Lobby, recepce, bar, restaurace s vnitřní i venkovní částí, malý bazén s lehátky zdarma, 2 výtahy, Wi-Fi bezplatně v o... Hotel Orea Eleni***

Více Ceník

Hotel Orea Eleni Palace**** Olympská riviéra - Paralia

Stylový, moderní hotel nacházející se v nové rezidenční, klidnější části letoviska Paralia. 140 metrů od pláže. Centrum letoviska je vzdálené cca 400 metrů. V blízkosti je ale několik restaurací ... Hotel Orea Eleni Palace****

Více Ceník