Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Kalymnos

Dovolená ostrov Kalymnos

Od prvního momentu Vás připoutá svou originalitou. Příroda si zde pohrála s pobřežím, vytvořila zelené oázy ve stínu skal a lidé toto vše doplnili o vlastní výtvory.

Dovolená na ostrově Kalymnos

Kalymnos je navzdory své malé rozloze (pouhých 110 km2) velice různorodý. Západní pobřeží oplývá romantickými zátokami, plážemi a vesničkami. Východní část se zdá bý docela pustá a drsná. Vyjma sluníčka a krásných pláží, bohaté nabídky sportu a poznávání krajiny láká Kalymnos návštěvníky také na archeologické nálezy a historické památky.

Pláže ostrova Kalymnos jsou z velké části oblázkové, na západním pobřeží výjimečně i písečné. Ke všem plážím se dostanete ať už na kole, motorce, autem nebo místním autobusem. Pro vyznavače horolezectví jsou zde připraveny speciální skalní trasy spojené především s návštěvami tamních jeskyní. Jiní turisté uvítají třeba možnost výletu k horkým pramenům,  které mají kromě dokázaných relaxačních, údajně i léčivé účinky.

Hlavní město Pothia Vás láká na procházky po promenádě s množstvím kaváren, taveren a muzei. Každým rokem přibývá taveren a cafe barů, kde Vás srdečně přivítají místní obyvatelé.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na ostrově Kalymnos

Studia Rita Ostrov Kalymnos

Nacházejí se v bezprostřední blízkosti centra nejrušnějšího letoviska Massouri. Upoutá Vás bílo-modrou kombinací barev. Na pláž se schází po schodech. Je vzdálená cca 150 metrů. Dům Rita poskytuje i ... Studia Rita

Více Ceník