Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Karpathos

Dovolená ostrov Karpathos

Ostrov, na který zatím nedorazily hotelové řetězce a intenzivní cestovní ruch. Nachází se na polovině cesty mezi Krétou a Rhodosem.

Dovolená na ostrově Karpathos

Ostrov, na který zatím nedorazily hotelové řetězce a intenzivní cestovní ruch. Nachází se na polovině cesty mezi Krétou a Rhodosem. Je jakoby rozdělen do dvou odlišných částí - severní a jižní. Nejvyšší hora souostroví Dodekanés je jakousi pomyslnou dělící hranicí. V určitých částech ostrova se krajina mění na skály porostlé suchými trávami a přechází do částí, kde jsou jen bodláky a mech.
Saria je hornatý ostrůvek, kde na chvíli zakotví všechny lodě plující okolo. Je tvořený hlavně vápencovými skalami a starověkými ruinami.

Vesničky jsou často ukryté tak, že z moře nejsou vůbec vidět (kvůli nájezdům pirátů). Každý  domeček je velice pěkně ozdobený (krajkami, dečkami, dekorací, barevnou fasádou, ozdobným balkónem a upraveným dvorečkem. V domech jsou typické tři schody, po kterých se vystupovalo na tzv. soufas a panosoufi. Nikdy zde nechyběly fotografie prarodičů a rodičů.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na ostrově Karpathos

Studia Albatros Ostrov Karpathos

Dům Albatros se nachází cca 30 metrů od oblázkovo-písečné pláže Potali a přibližně 1,5 km od centra letoviska Lefkos. Na pláž se jde po přírodním chodníku z kopce. Nejbližší restaurace je 50 metrů od... Studia Albatros

Více Ceník