Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Kos

Dovolená ostrov Kos

K popularitě řeckých ostrovů již mnoho let přispívá významnou měrou Kos. O jeho slávě se již v této době zasloužil i jeden z nejvýznamnějších rodáků - Hippokrates (otec moderní medicíny).

dovolená na ostrově kos

Každý kdo zavítá na Kos touží posedět ve stínu starého platanu, pod kterým prý učil svoje žáky v lékařské škole. Kouzlo ostrave tkví také v atmosféře stejnojmenného hlavního města. Můžete se toulat antickými nalezišti, naštívit zachovalý římský dům nebo turecké minarety. Vedle rozsáhlých vykopávek ve staré části města se vine ulička, kde v barech různých stylů vře život až do rána.

Město Kos má dvě předměstí - Psalidi a Lambi. Je zde spousta zbrusu nových hotelů. Jsou s městem spojeny autobusovou dopravou. 
Psalidi - je charakterictická spíše kamenitými a oblázkovými plážemi s průzračnou vodou.
Lambi - má písečné pláže.

Ostrov Kos není velký. Z hlavního města na opačnou stranu ostrov měří pouhých 42 km a tak můžete prozkoumat všechny pláže a zákoutí.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená na ostrově Kos

Hotel Gaia Village*** Ostrov Kos

Hotelová vesnička Gaia Village leží na rozsáhlém pozemku v letovisku Tigaki. První část  prošla kompletní rekonstrukcí a tvoří centrální dvoupatrové budovy s pokoji s vlastním bazénem, barem a postor... Hotel Gaia Village***

Více Ceník