Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Rhodos

Dovolená Rhodos

Letovisko Rhodos patří k oblíbeným cílům turistů z celého světa, nemůžeme se tedy divit, že se jeho historická část a přilehlé oblasti tomuto trendu přizpůsobily, jelikož místní obyvatelé žijí především z cestovního ruchu.

dovolená na rhodosu

Město Rhodos se nachází v nejsevernější části stejnojmenného ostrova a je zařazen mezi chráněné památky UNESCO. Rhodos založil v roce 408 př. n. l. antický architekt Hippodamus. Rhodos je dnes jedním z nejlépe zachovaných středověkých měst, obklopený 4 km dlouhými hradbami. Můžete zde navštívit taverničky, bary a využít pohostinnosti milých řeckých obyvatel. Ve středu města můžete také navštívit středověké kamenné budovy, mešity, Palác velmistrů a kostely. Milovníci přírody si během dovolené na Rhodosu také přijdou na své, za návštěvu stojí také olivové, cipřišové a fíkové háje. Mezi hlavní rostliny patří levandule a tymián.

Letovisko Rhodos je vlastníkem malebných pláží s mnoha turistickými atrakcemi a krásnými hotely na plážích. Nejoblíbenější z nich, jež láká turisty, které jsou na dovolené ve Rhodosu, je pláž Eli. Pláž je dlouhá zhruba 800 metrů a po celé své délce dosahuje šířky od 50 do 80 m. Zbožňujete-li rušný život, je toto místo jako stvořené pro Vás. U pláže se nachází řada hotelů, jejichž přízemí je vyhrazeno obchůdkům a tavernám. Každá taverna i obchůdek jsou jiné a svým způsobem se od sebe liší. Na pláži je dostupné prakticky všechno vybavení, na které si vzpomenete. Celé místo neuvěřitelně žije. Nechybí zde ani množství půjčoven nejrůznějšího sportovního vybavení.

Pro strávení báječných chvil můžeme dovolenou na Rhodosu jen doporučit!

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací