Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Thassos

Dovolená ostrov Thassos

Díky své křišťálově čisté vodě, skalnatým zálivům, romantickým plážím, borovým, olivovým i piniovým hájům je Thassos skutečně ideálním místem pro letní dovolenou a díky zeleni právem nazýván Smaragdovým ostrovem.

dovolená na ostrově THASSOS

Thassos se svým hornatým vnitrozemím a členitým pobřežím je jedním z nejmalebnějších řeckých ostrovů. Ani milovníci památek a historie zde rozhodně nepřijdou zkrátka. Thassos, známý jako země mýtických Sirén, patří k místům ve Středomoří, která jsou z archeologického hlediska považována za zvláště zajímavá. K jedinečné atmosféře na Thassosu přispívají nejen cenné památky, krásná příroda, četné taverny a kavárny, ale také místní lidé, kteří jsou přátelští, veselí, pohostinní a vždy ochotní pomoci.

Z přístavu Keramoti trvá plavba na Thassoss cca 45 minut. Ostrov nesužují silné větry, když fouká je to většinou příjemný vánek. 

Ke skutečným lahůdkám patří černé olivy nakládané v mořské soli. Turisté si často odvážejí i vynikající domácí med (nakládají do něj ořechy, fíky a pomeranče). Do světa se exportují kvalitní oleje, víno ale i bílý mramor (do arabských zemí).
největším pokladem je pramenitá pitná voda. Má výbornou chuť.

Cestovat po ostrově (380 km2) se dá autem, motorkou nebo ideální pro cyklisty. Kolem ostrova se táhne asi 100 km dlouhá pobřežní cesta a během dovolené na ostrově Thassos ji tak zvládnete autem bez problémů projet.

Astris

příjemné menší letovisko nacházející se pouhých 5 km od rušnějšího Potosu plného zábavy, obchůdků, barů a restaurací (procházkou nebo místní autobusovou dopravou). Astris se pyšní širokou písečnou pláží přecházející v překrásný záliv, omývaný průzračným mořem. Astris je obklopen olivovými a citrusovými háji. Kromě kvalitního hotelového zázemí je klientům k dispozici půjčovna aut a motocyklů, dva minimarkety a dvě typické řecké taverny, z nichž jedna je situovaná přímo na pláži. Milovníci koupání mohou navštívit jednu z nejkrásnějších pláží ostrova - Psili Amos, která je od Astrisu vzdálena pouhých 800 m.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací