Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená ostrov Zakynthos

Dovolená ostrov Zakynthos

Zakynthos je třetím největším z Jónských ostrovů, pro svou zeleň a krásnou hornatou přírodu s citrusovými a olivovýmí háji a vinicemi je často nazývané také "ostrovem vůní" nebo "květinou východu".

Dovolená na ostrově zakynthos

Nejznámějším a nejfotogeničtějším místem ostrova je pláž Navagio, kde před lety ztroskotala pašerácká loď, jejíž vrak pláži vévodí. Zakynthos je jedním z nejdůležitějších míst, kde se rozmnožuje chráněná želva Careta obecná (Caretta-Caretta). Na své si příjdou také milovníci historie sahající zde až do období Homéra. Zakynthos má všechny předpoklady ke strávení příjemné dovolené - kouzelná čistá krajina ostrova a jeho písečné pláže lemované skalisky, vyhledávaný klid a pohodu (avšak také možnosti nákupů. návštěvy tradičních taveren nabízejících místní dobrůtky) a typickou řeckou pohostinnost.

Dnešní Zakynthos vás získá pulzujícím hlavním městem a svými nádhernými písečnými plážemi, což během dovolené na Zakynthosu zajisté oceníte. K populárním letním letoviskům patří Argassi - asi 3 km od hlavního města Zakynthos. Pláž je úzká a kamínková, ale táhne se po celém letovisku. Oblast Vassilikos je pověstná nádhernými zátokami s plážemi a velice jemným pískem. Jižně od hlavního města jsou letoviska Kalamaki a Laganas s dlouhými plážemi. Laganas je znám zejména nočním životem, mnoha bary a podniky. Kalamaki je poměrně klidnější. Severozápadně od hlavního města se vinou letoviska Tsilivi, Tragaki, Kypseli, Alykes, Alykanas,..

Nejjižnější bod ostrova Keri je místo, kde kdysi vyvěraly silné prameny.

Během dovolené na Zakynthosu ostrov snadno projedete autem nebo na motorce, případně autobusovými spoji (dobrá doprava).

Alikanas a Alikes

Klidná letoviska vzájemně propojená pobřežní promenádou se nachází na severovýchodě ostrova 18 km od hlavního města na úpatí pohoří Varchionas. Letoviska se pyšní krásnými písečnými plážemi s pozvolným vstupem do moře. V centrech na hlavní promenádě je řada typických příjemných taveren, restaurací, barů, obchůdků i nabídka noční zábavy v místních klubech. K dispozici jsou také půjčovny motorek, automobilů a nabídka různých vodních sportů. Na severním okraji letoviska se nachází pláž Xigia s výskytem léčivých sirných pramenů, pláže Markis Gialos a také pláž Agios Nikolas u malého stejnojmenného přístavu. Z místa lze podnikat výlety na protější ostrov Kefalonie.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací