Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Itálie > Dovolená Kampánie > Dovolená Paestum

Dovolená Paestum

Dovolená v letovisku Paestum láká turisty především na zachvoalé zbytky antického města, sbírku řeckých antických předmětů a krásné dlouhé písčité pláže.

Dovolená ve městě Paestum

Paestum je klasický římský název významného antického města, které leží v italské oblasti Kampánie. Nachází se na severu kraje Cilento, nedaleko pobřeží. Městečko je vzdálené pouhých 85 km jižně od Neapole.

Je rájem pro milovníky historie díky nalezišti se zachovalými dórskými chrámy a zbytky antického města. V roce 1998 bylo město zapsáno do Světového dědictví UNESCO. Město pokrývá asi 120 hektarů. Město je obklopeno obranným zdivem, které zde stojí dosud. Jednoznačně nejvýznamnější památkou města je Héřin chrám, který byl postaven řeckými osadníky okolo roku 550 př. n. l. a zároveň je tak nejstarším dochovaným chrámem ve městě. V  Paestu ovšem najdete i Athénin chrám, který stojí na nejvyšším bodě města a jeho historie se datuje k roku 500 př. n. l.. O dalších 50 mladší, tedy z roku 450 př. n. l. je Apollónův chrám, jež bývá někdy označován i jako Poseidonův chrám či Héřin chrám II.

V Paestu se nachází muzeum vystavující sbírku řeckých antických předmětů.

Jedná se o velmi oblíbené letovisko s dlouhými písčitými plážemi a velkým množstvím restaurací, obchodů, sportovišť a s pestrým nočním životem.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená Paestum

Villaggio Cerullo`s Kampánie - Paestum

Areál se skládá z 24 apartmánů umístěných v hlavní budově a je obklopen palmami a piniemi. O ubytování se stará přímo majitel, tomu odpovídá výborná atmosféra celého komplexu. Ideální dovolená pro kl... Villaggio Cerullo`s

Více Ceník