Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Řecko > Dovolená Parga

Dovolená Parga

Přímořské městečko Parga se nachází na severozápadě Řecka na pobřeží Jónského moře. Naproti jsou ostrovy Korfu, Paxos a Antipaxos. Na promenádě Vás jistě zlákají vábivé vůně z okolních restaucí a taveren.

Dovolená v letovisku Parga

Městečko Parga patří se svojí architekturou mezi typicky řecká přímořská letoviska, které známe především z ostrovních destinací. Historie zdejší oblasti je navíc velmi bohatá, o čemž svědčí nejstarší nálezy, které dokazují, že z dejší oblast znali lidé už v době kamenné. Lépe viditelné památky se však dochovaly až pozdějších období. Jednou z památek, která rozhodně stojí za zmínku je benátský hrad, původně z 11. století, jež se nachází na zalesněném kopci nad městem a jeho pozůstatky můžeme dodnes obdivovat. Svou polohou láká k příjemné odpolední procházce a nabízí turistům nádherný výhled do širokého okolí.

Parga má několik pláží (písčito-oblázkové a neskutečně bílé). Městká pláž (Krionery), maličká pláž za městem (Piso Krionery) a rozlehlé atraktivní pláže Valtos a Lichnos. Můžete se na ně nechat odvézt přímo z přístavu každých 30 minut vodními taxíky.

Nedaleko letoviska Parga se nachází věštírna Nekromanteion, jež byla dle bájí zasvěcena Hádovi, vládci podsvětí a jeho ženě Persefoně. K vidění jsou zde také některé původní zdi, okna, tajuplné schody, chodby... Zhruba 10 km od Pargy se vlévá do moře řeka Acheron (bájná řeka Stix ), která je známá dle pověsti o převozníkovi Charonovi, jež převážel duše zemřelých do Hádovy říše mrtvých.

Po některém z krásných výletů či koupání v moři nebo jen slunění na pláži můžete vyrazit do některé z místních restaurací či taveren na dobrou řeckou večeři a ochutnat některou z místních specialit.

 


 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená Parga

Studia Garden Řecko - Parga

Studia jsou moderní a jak již název napovídá, dům stojí v krásné zahradě, v klidném prostředí v části Valtos. Rostou zde olivovníky, pomerančovníky, citrónovníky a další. Dovolená Parga strávená ve s... Studia Garden

Více Ceník