Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Itálie > Dovolená Kalábrie > Dovolená Praia a Mare

Dovolená Praia a Mare

Dovolená v Praia a Mare se těší oblibě českých turistů již několik let. Praia se nachází přímo na hranici mezi Kalábrií a regionem Basilicata. Z pobřeží je krásný pohled na ostrov Dino.

dovolená Praia a Mare

Najdete zde starobylé kostely i tzv. Rocca di Praia - normanský hrádek nebo také svatyni vybudovanou v jedné z jeskyní-Santuario della Madonna della Grotta. Ve městě se konají pravidelně trhy a nechybí zde množství zábavy a sportovního vyžití. Noční život je zde bohatý. Posedět můžete v restauracích, barech, tevarnách. Kuchyně se specializuje na čerstvě vylovené ryby. V letovisku se nachází 5 km dlouhá pláž, která je v létě rozdělena na 50 menších pláží, láká turisty k návštěvě.

Nachází se u Tyrhénského moře v severní části Kalábrie a má přibližně 6 tisíc obyvatel. Praia a Mare bývala dříve rybářská vesnice, která se jmenovala Praia d Aieta. Praia znamenalo ve staročeštině pláž vulkanického původu. 
Populace se zvýšila po druhé světové válce v důsledku vybudování nových továren a turistického rozmachu, který je zde dominantou.

Patronkou města je Madonna della Grotta (svátek se zde slaví 15. srpna). V městském muzeu se nachází sbírka moderního a současného umění italských i zahraničních umělců.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací