Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Itálie > Dovolená Kalábrie > Dovolená Scalea

Dovolená Scalea

Scalea patří mezi známá letoviska severní Kalábrie. Město se nachází na pobřeží zvaném Riviera dei Cedri (Cedrová riviéra), odkud se pohodlně dostanete do Národního parku Parco Nazionale del Pollino, kde je k vidění množství chráněných rostlin a živočichů.

Dovolená Scalea

Scalea je rozdělena na novou část s hotely, tzv. Scalea Nuova a na historickou část, tzv. Scalea Vecchia. V městečku najdete butiky, obchody s cedrovými likéry nebo suvenýry. Scalea má cca 9 tisíc stálých obyvatel. Díky své přímořské poloze byla předurčena ve středověku plnit obrané funkce. Z této doby se zachovalo několik památek (trosky původního románského hradu a další zříceniny románských domů např. Talao). Nedaleko města se vlévá do moře říčka Lao. Ideální místo pro rybáře, díky mísení sladké a slané vody.

Města, která patří do Riviera dei Cedri:
- Tortora, San Nicole Arcella, Scalea, Santa Maria del Cedro, Diamante, Belvedere M.mo, Cetraro 

Díky poloze městečka Scalea je ideálním bodem pro výlety po Kalábrii. Města Reggio Calabria, Cesenza a Neapol jsou centrem veškerého dění v oblasti. Město Diamante doporučujeme k návštěvě pro uličky a velké množství obchodů.

 

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v letovisku Scalea

Rezidence La Playa Kalábrie - Scalea

Nachází se vedle slavné strážní věže Torre Talao a nedaleko historického centra (300 metrů). Ideální pro všechny věkové kategorie. V blízkosti jsou obchody, restaurace, bary apod. Kauce je 50 EUR/apa... Rezidence La Playa

Více Ceník

Hotel Talao*** Kalábrie - Scalea

Pěkný komplex se nachází velmi blízko pláže a v novém centru města Scalea. Doporučujeme i rodinám s dětmi. Centrum vzdálené 300 metrů. Hotel Talao***

Více Ceník