Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > DOVOLENÁ > Dovolená Turecko > Dovolená Side

Dovolená Side

Prožití nezapomenutelné dovolené v Side, to je hlavní lákadlo turistů cestujících do tohoto krásného tureckého letoviska. Side turistům nabízí nejen krásné historické památky, ale také nádherné široké pláže tvořené zlatavým pískem.

Dovolená v Side

Letovisko se nachází 65 km od letiště v Antaly a pyšní se neuvěřitelnými památkami přímo v centru letoviska. Město má 2 000 let dlouhou historii. Je zde řada obchůdků s tradičními výrobky (kůže, koberce, textil, šperky), bary, restaurace, promenáda, která vede od plachetnicového přístavu přes antické vykopávky do centra letoviska. Mezi nejvýznamější památky patří zachované divadlo, amfiteátr pro 15 000 lidí.

Nachází se nedaleko většího města Manavgat (6 km), kde je ještě levněji. Dá se tam dojít nebo jet mikrobusem. 

Letecká doprava z ČR: cca 3 hodiny
Cesta z letiště: cca 60 minut.

Mladší generace se do Side sjíždí i z okolních letovisek, díky vyhlášené diskotéce pod širým nebem, zvanou Oxyd.

Pláže v Side

Pláže jsou ideální pro letní opalování a odpočinek. Mají zlatavou barvu, pozvolný vstup do moře a jsou široké, což ocení převážně rodiny s dětmi.
Na pláži je možnost sportovních aktivit jako je například potápění.

Můžete využít nabídky fakultativních výletů.

Nabízíme například:

Tureckou noc - výlet určený pro ty, kteří by rádi poznali více z tradic turecké kultury. Jistě Vás uchvátí folklórní tance z jednotlivých regionů a vystoupení břišních tanečnic. Samozřejmostí je i ochutnávka místních specialit z oblasti jídla a pití.

Rafting - sjíždění řeky v Coprulu Caňonu, které mimo jiné nabízí i nádhernou okolní přírodu. Jistě zažijete spoustu legrace a krásných zážitků.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Nejoblíbenější dovolená v Turecku

Hotel Altinkum Park***+ Turecká riviéra - Side

Velice oblíbený zrekonstruovaný hotýlek, který je situovaný v krásné zahradě. V blízkosti (60 metrů) je písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Historické centrum města Side je vzdáleno cca 10 minu... Hotel Altinkum Park***+

Více Ceník

Fotogalerie