Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > MAGAZÍN > Rady, tipy, články > Dovolená v Itálii

Dovolená Itálie

 Florencie

Dovolená v Itálii

Hledáte nejkrásnější místo v Itálii? To je jako kdybyste se matky více dětí zeptali, které dítě má nejraději. Dovolenou v Itálii si prostě můžete užít na spoustě krásných míst. Nádherné jsou, dle mého názoru, pláže na pobřeží Costa degli Dei (dech beroucí příroda, romantické pláže, autentická Itálie). To vše za relativně malé peníze. Dále mám rád oblast Capo Vaticano a město Tropea v Calabrii. Tady mohu doporučit procházku v labyrintu úzkých uliček, které vytváří spolu s obchůdky, kostely a renesančními paláci historické centrum tohoto jedinečného města, které nás při každé návštěvě pohltí svou pradávnou atmosférou.

Dovolená v ItáliiAle je i spousta jiných překrásných míst v Itálii, které stojí za navštívení. Každý si může vybrat podle svého gusta a svých požadavků. Například Vernazza a celé Cinque Terre - 5 rybářských vesniček postavených na skalách a naprosto izolovaných od civilizace. Je to chráněná památka UNESCO – naleznete zde jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru a překrásné scenérie. V létě během dne jsou městečka plná turistů. My zde ale vždy zůstaneme déle a při západu slunce a skleničce limoncella si vychutnáváme tu pravou romantiku. Nebo navštivte Costa Amalfitana, která je složena z několika městeček v Neapolském zálivu. Je to takové Cinque Terre ve větším měřítku.

A také musíte určitě vidět Elbu - malé vesničky a městečka jsou rozesety po celém ostrově. Elba – věčně zelený ostrov - nabízí na relativně malém prostoru neskutečnou kombinaci moře, přírody a historie v nejrůznějších variacích.

Itálie je prostě moje srdcovka, vždy se tam rád s celou rodinou vracím. Nikdy nás nezklame, Italové jsou temperamentní a velmi pohostinní hostitelé, příroda a scenérie jsou tam úchvatné, historických památek nespočítaně – prostě dovolená v Itálii nemá chybu.