Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > CESTOVNÍ INFORMACE > Informace, doprava do Itálie > Historie Itálie

Historie Itálie

Italská historie

Historie Kalábrie

V minulosti byla Kalábrie součástí Velkého Řecka. Kalábrie hostila v městečku Crotone dlouhé roky slavného Pythagora. Milovníci historie mohou v tomto kraji navštívit celkem 99 hradů, 113 muzeí nebo archeologická naleziště, na která je vstup většinou volný.

Historie Kampánie

Ve starověku krajinu obývali Oskové, kolem roku 770 př. n. l. se zde začali usazovat Řekové, se kterými se střetli později Etruskové. V roce 340 oblast ovládli Římané. Ve středověku se zde prosadili Langobardi, pak následovalo období samostatných menších území, byla zde v 10. století i samostatná námořní republika Amalfi. Po ovládnutí jižní části Itálie Normany se roztříštěné části oblasti spojily do Kampánie.

Kampánie je nádherná slunná část jižní Itálie, láká turisty svými nádhernými městy plnými památek, písečnými plážemi zalitými sluncem i jedinečnou kulturou s bohatým nočním životem. Vydejte se do letovisek, jako je Neapol, Paestum, Marina di Camerota, Capri, Baia Domizia, Sorrento a mnoha dalších, v nichž si užijete nejrůznější vodní sporty i odpočinek ve stínu slunečníku.

Historické památky Itálie

Historie Itálie a její úchvatné památky připomínají všechny etapy lidských dějin. Datují se od antiky po současnost. Mnohá umělecká díla starých mistrů mají nevyčíslitelnou cenu. Historické památky jsou soustředěny především v metropoli Římě. Nejznámější jsou samozřejmě Forum Romanum a Koloseum, Pantheon nebo mohutné Caracallovy lázně. Triumfální oblouky i Andělský hrad. Řím je město tisíce

Benátky

kostelů, chrámů a bazilik. Renesanční památky naleznete hlavně ve Florencii, obdivovat můžete Michelangelovu sochu Davida. Jedinečnou atmosféru a vodní kanály poznáte v Benátkách. Město módy je Milán, velký přístav naleznete v Janově. Lákavá pro Vás budou i menší města s historií a kouzelnou atmosférou nebo italský venkov.