Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > MAGAZÍN > Dovolená snů > Nezapomenutelné léto v Itálii

Nezapomenutelná dovolená v Itálii

Koloseum Řím

Dovolená v Itálii

Města s atmosférou, krásná příroda, historické památky, dlouhé písčité pláže, majestátní hory a skvělé lyžování, pizza, špagety, sladké tiramisu nebo obrovské porce kvalitní italské zmrzliny. Italská siesta, družnost, styl, móda, temperamentní hudba či ranní ristretto, jež postaví každého na nohy. Tak vypadá perfektní dovolená. Itálie vám to vše může nabídnout.

Tato krásná země má nespočet dovolenkových destinací, ať už pro strávení letní či zimní dovolené, aktivní nebo relaxační, luxusní či kempingové. Každý si zde najde to své. Nejnavštěvovanější česká přímořská letoviska leží mezi Terstem a Benátkami. Pro Lignano, Bibione, Caorle a Lido di Jesolo jsou příznačné mnohakilometrové písčité pláže, a také rušný život ve dne, i v noci.

Itálie nemá tolik ostrovů, jako třeba Řecko nebo Chorvatsko, ale každý z nich je docela jiný. Italské ostrovy se stávají mezi turisty stále populárnější. Kromě všem známých ostrovů jako je Sicílie a Sardinie, se do popředí zájmu turistů dostávají také menší ostrovy, jako např. Capri, Elba nebo Ischia.

Pokud si vyberete zájezd na Sardinii, navštivte třeba pláž La Pelosa, která je jednou z nejkrásnějších na tomto ostrově. Mnoho lidí, kteří ji navštívili, ji dokonce považují za jednu z nejatraktivnějších v celé Itálii a Středomoří. Tyrkysová barva moře, jemný bílý písek - La Pelosa věrně připomíná tropické dovolenkové destinace a přitom je našincům tak blízko. Jenom absence tropických ryb a vegetace připomíná, že jsme na Sardinii a ne někde na Kubě.

A pokud máte rádi památky, navštivte např. Milano -  druhé největší město Itálie, které se velmi těší oblibě domácích i zahraničních turistů. Ti chodí trávit dovolenou do Milána hlavně díky jedinečným památkám, kultuře, ale také příjemným klimatickým podmínkám.