Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > CESTOVNÍ INFORMACE > Informace, doprava do Španělska > Pamětihodnosti ve Španělsku

Pamětihodnosti ve Španělsku

Španělské pamětihodnosti

Národní park

Ve Španělsku najdete 10 národních parků. V případě že chcete poznat sílu mocného pyrenejského pobřeží, nenechte si ujít park Ordesa y Monte Perdido. Nachází se v okolí hory Perdu. V seznamu UNESCO se o tuto památku dělí Španělsko s Francií. Přezdívá se jí "Ztracená hora", jelikož z francouzské strany je v podstatě neviditelná.

Jeskyně Altamira

Najdete ji v severní části Španělska poblíž města Santillana de Mar a je považována za nejstarší a zároveň nejslavnější památku země. Nazývá se také "sixtinská kaple paleolitu". Původně byla veřejná, ale jelikož na zdech jsou malby a návštevníci ovlivňovali kvalitu ovzduší, tak byla uzavřena. 300 metrů od jeskyně se ale nachází muzeum, kde je přesná replika jeskyně.

Katedrála v Burgosu

V katedrále jsou uloženy ostatky křesťana Cida, který bojoval proti Maurům. Stavba této památky trvala přibližně 300 let. Je třetí největší katedrálou ve Španělsku.

Pohoří Sierra de Atapuerca

V pohoří se nachází archeologické naleziště. Byly zde nalezeny pozůstatky koster člověka, který patří k nejstarším v Evropě.

Santiago de Compostela

Je jedním v nejvýznamnějších poutních míst. V místní katedrále jsou ostatky svatého Jakuba Staršího, který se ve Španělštině jmenuje Santiago.