Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > CESTOVNÍ INFORMACE > Informace, doprava do Řecka > Počasí v Řecku

Počasí v Řecku

Pro zjištění aktuálního počasí v Řecku klikněte - Sem

počasí řecko

Řecko má středomořské podnebí. Teploty v létě dosahují až 40°C. Zejména v nižších polohách panuje dlouhé, horké a suché léto. Červenec a srpen jsou dobou přicházejí horké suché větry z Afriky zvané meltemi. Mořské větry sice ochlazují pobřeží, ale horké suché proudění meltemi zvyšuje teplotu na východním pobřeží a jižních ostrovech v Egejském moři, zvláště na Kykladách a Krétě. Tyto větry jsou vyvolávány rozdílným tlakem vzduch mezi severní Afrikou a pevninou na Balkáně. Nejdelší léto má Kréta, na jihu se dá koupat od dubna až do listopadu.

Severní Makedonie a severní Épeiros má podnebí podobné jako na Balkánu, mrazivé zimy a horká, vlhká léta.

Jižní část, poloostrov Attika a Peloponés se vyznačují typickým středomořským klamatem, což znamená mírnou zimu a horské, suché léto.

Stejné počasí panuje na jižních ostrovech (Kréta, Kyklady a Dódekanésos). V těchto částech země bývá sníh vzácností, vrcholky hor jak na Peloponésu tak na Krétě ale bývají v zimě sněhem pokryty hojně.

Severní Egejské ostrovy a poloostrovy Chalkidiki a Pilio mají něco mezi balkánským a středomořským podnebím.

Západní část Peloponésu a západní Sterea Ellada a jihozápadní Épeiros a Jónské ostrovy meltemi nezasahují a mají mírnější zimy než ostatní části severního Řecka.

Nejvíce dešťových srážek spadne na podzim a v zimě, hlavně na severozápadním pobřeží. Ledový vítr bóra ze severu přináší do hor množství sněhu. Na jihu jsou zimy mírné s vlhkým prouděním od moře.

Průměrné teploty

Průměrná teplota vzduchu v Řecku:
květen - 25°C
červen - 30°C
červenec -33°C
srpen - 33°C
září - 29°C
říjen - 23°C

Průměrná teplota moře v Řecku:
květen - 18°C
červen - 22°C
červenec - 24°C
srpen - 24°C
září - 23°C
říjen - 21°C