Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > MAGAZÍN > Rady, tipy, články > Poznejte jedinečnou Itálii

Poznejte jedinečnou Itálii

Pohled na letovisko v Kampánii

Itálie patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace a je typickou středomořskou zemí, kde cestovní ruch hraje velikou roli. Patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších zemí v rámci Evropy, jelikož má stále co nabídnout.

Zájezdy do slunné itálie

Ať už se rozhodnete brázdit Dolomity na lyžích nebo snowboardu nebo jste spíše milovníky historických památek a rádi poznáváte bájná místa. Na své si přijdou i ti, kteří milují jedinečnou italskou kuchyni, rušný noční život či nekonečné pláže a azurové moře.

Kromě větších ostrovů jako Sicílie a Sardinie, jsou oblíbenými italskými rekreačními destinacemi také menší ostrovy, jako např. Capri, Elba či Ischia. Můžete navštívit třeba legendární letovisko San Remo nebo například Janov - známý přístav, který dominuje oblasti Ligurie. Jižněji se nachází Pisa ze svojí šikmou věží, jež je jedním z divů světa. Proti toku řeky Aron se zase rozkládá Florencie jako centrum Toskánska - kraje proslulého díky umělcům a nádherným venkovským přírodním scenériím.

A pokud jste ještě nikdy nebyli v Římě, měli byste to napravit. Je to hlavní město turismu v Itálii s neutuchajícím přílivem turistů za převážně křesťanskými historickými a uměleckými pamětihodnostmi. Můžete zde obdivovat Vatikán se svým náměstím a chrámem Sv. Pavla, papežským palácem, Sixtinskou kaplí, obrazárnou a zahradami. Zbytek města, co se týče památek, vůbec nezaostává, je jako průřez uměleckými slohy Itálie. Návštěvu hlavního města doporučujeme zejména v jarních a podzimních měsících, kdy je zde příjemné a mírné počasí. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou vskutku horké a navíc je město turisty doslova přeplněné.

Itálie je domovem římských ruin, renesančních paláců, dlouhých písčitých pláží, výborného jídla, těstovin, zářícího slunce apod. Vyberte si mezi našimi zájezdy do Itálie a poznejte krásy této země.