Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > UBYTOVÁNÍ > Ubytování Itálie > Ubytování Ischia

Ubytování Ischia

Ubytování na ostrově ischia

Ischia je oblíbený vulkanický ostrov v Tyrhénském moři, asi 30 kilometrů vzdálený od Neapole. Ostrov si vysloužil přezdívku „zelený“. Flóra je zde opravdu uchvacující, subtropická vegetace zde bují ze všech stran a vzduch voní po orchidejích a oreganu. Vegetaci vévodí háje citrónovníků a pomerančovníků. Je klenotem italského podnebí, panuje zde příjemné středomořské podnebí s vysokou vlhkostí vzduchu a s malým množstvím srážek.

Pro ostrov jsou typické termální parky. Obvykle se jedná o kombinaci tzv. římské sauny, bazénů s termální vodou a s mořskou vodou nebo písčitých pláží. Je zde celkem osm termálních parků. Největším jsou Poseidonovy zahrady, kde je pětadvacet bazénů s minerální vodou, mořskou i sladkou. Na četných místech je možné si dopřát termální koupele, bahenní zábaly (využívá se vulkanická hlína, která zraje v nádržích s minerální vodou) a inhalace. Čisté pláže s bílým i černým pískem jsou velkým lákadlem ubytování na Ischii. 

Hlavním střediskem je obec Ischia, hlavní přístav ostrova. Z tohoto města také na ostrov vede hlavní trajektové spojení. Ischia Porto je zároveň administrativní, obchodní a společenské centrum ostrova, místní promenáda nabízí řadu luxusních obchodů, barů, typických restaurací i diskoték.

Druhý nejdůležitější přístav na ostrově je Casamicciola, kde už Římané zřídili první lázně. Podle legendy se sem uchýlila Sibyla a předpověděla narození Krista.

Nejnavštěvovanějším rekreačním centrem ostrova je Forio, s několik velmi oblíbenými plážemi – Citara, Cava dell Isola, Chiaia, San Francesco a mnoha hotely.

Na Ischia Ponte jsou zbytky barokní katedrály s gotickou kryptou a freskami a bývalý klášter. Nad tím se na skalisku tyčí impozantní středověký aragonský hrad (Castello Aragonese), necelých 200 m od pobřeží, s nímž je spojený kamennou hrází.

V jižní části stoupá vzhůru vyhaslá sopka Monte Epomeo, jejíž vrchol je nejvyšším bodem ostrova. Z jeho vrcholu je nádherný výhled na všechny strany, zejména na Neapol a Vesuv. Místním symbolem letoviska

Lacco Ameno je deset metrů vysoká skála ze zeleného tufu zvaná Fungo (houba), stojící hned u břehu.

Nejjižnější výběžek ostrova Sant Angelo je místo, kde se každoročně sjíždí V.I.P. osobnosti z celého světa. Tento kouzelný poloostrov je zasazen v přírodním ráji a panuje zde pohádková atmosféra.

Hotely nabízí na Ischii ubytování, které uspokojí návštěvníky ve všech ohledech, jak cenovou nabídkou, tak individuálními požadavky. Vlastní lázeňská zařízení má většina hotelů na ostrově.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací