Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Zpět

AdriaSun - Ubytování a dovolená u moře > ZÁJEZDY > Krátkodobé poznávací zájezdy > Velikonoční Holandsko

Velikonoční Holandsko - poznávací zájezdy

Velikonoční Holandsko

Umožníme Vám poznat to, co Holandsko dělá zvláštním a odlišným od jiných evropských zemí. Poznávejte holandské květiny, větrné mlýny, sýry a stavitele lodí.

Program zájezdu

1.den: odjezd v odpoledních hodinách (Znojmo 14:10 hod., Brno 15:20 hod., Jihlava 16:40 hod., Praha 18:40 hod., Plzeň 20:10 hod.). Noční přejezd přes Rozvadov, Německo do Holandska.
2.den: v ranních hodinách příjezd do Den Haagu (sídelního města královské rodiny a mezinárodního soudního dvora, u něj zastávka). Návštěva Holandska v malém Madurodam. Zde se nachází zmenšeniny 1:25 všech významných staveb v Holandsku. Hodinová prohlídka. Z Den Haagu je to na skok do luxusního lázeňského města Scheveningen. Mezi Den Haagem a Scheveningenem přesun městskou dopravou. Nejznámější kolonáda v Holandsku, atraktivní oceánské akvárium, spousta obchodů v Scheveningen. Dostatek času na procházku po světoznámé přímořské kolonádě, případně posezení při kávě a pohled na vlny La Manche. Kratší zastávka v Delftách (Delft = město modrobílé delfské majoliky - keramiky, kterou lze i zakoupit v obchůdcích. Večer přesun autobusem na místo ubytování.
3.den: začátek dne v Alkmaaru, kde bude netradiční podívaná na sýrových trzích v duchu starých tradic. Skanzen Schans, kde se zastavil čas o několik století zpět. Prohlídka výroby dřeváků a sýrů, možná návštěva funkčního větrného mlýna. Další zastávka je překvapení. Odjezd na polder v blízkosti města Harderwijk v místě, které bylo vysušeno od moře a kultivováno. Zastávka v muzeu - v dílně, kde Holanďané rekonstruovali obchodní loď Batavia, která patřila v 17.století východoindické společnosti a zajišťovala dopravu čaje a koření z Indie. Potopila se v roce 1628. Prohlídka rekonstruované lodě, ale také lodě při stavbě. Všechna řemesla nutná při stavbě lodě. Tam, kde loď kotví uvidíme také vyrovnávací vrata, která mají za úkol regulovat výši hladiny mezi již vysušenými poldry a mořem. Autobusem odjezd na místo ubytování.
4.den: po snídani odjezd na květinové zahrady v Holandsku do Keukenhof. Množství květin. Na závěr prohlídka Amsterodamu. Projížďka lodí po Grachtech, návštěva brusírny diamantů. Ve volném čase návštěva Říšského muzea nebo muzea Van Gogha. Na večer i jiné atraktivní výjevy ze života tohoto města. Odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd přes Německo.
5.den: příjezd do ČR v poledních hodinách (Plzeň 9:00 hod., Praha 10:30 hod., Jihlava 12:20 hod., Brno 13:40 hod., Znojmo 14:50 hod.).

Ubytování

ubytování v hotelu Ibis v Antwerpách, případně jiné místo.
Dvě noci ve třílůžkovém pokoji. Dvoulůžkový za příplatek 700,- Kč/os/2 noci, jednolůžkový za příplatek 2.200,- Kč/os/2 noci.

Stravování

1x ranní občerstvení v autobuse.

Na hotelu možnost dokoupení snídaně 540,- Kč/os./2 snídaně.

Doprava

- autobusová

Nástupní místa: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov.
Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště.


Cena zahrnuje:
- zájezd pro dospělou osobu,
- dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými i studenými nápoji, GPS),
- průvodce,
- 2x ubytování,
- 1x občerstvení v buse vč. teplého nápoje,
- pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:
- cestovní pojištění,
- snídani na hotelu,
- projížďku lodí v Amsterdamu cca 13 Eur, dítě 4-12 let cca 6,25 Eur,
- skanzen Zaan Schans - vstup zdarma, vstup do mlýna 3 Eura,
- vstupné do zahrad Keukenhof cca 15 Eur,
- vstup do Madurodamu (skupinová sleva), dospělí cca 14 Eur, dítě cca 7,75 Eur,
- jízdenky na městskou dopravu - do Madurodamu z centra a do Scheveningenu cca 14 Eur.

29.03. - 02.04.2018      4.990,- Kč VYPRODÁNO 

Organizátor zájezdu: CK ABC-Tours.

[+] Rozbalit více informací [-] Méně informací

Fotogalerie