Informace, doprava do Turecka

INFORMACE K TURECKU - DOPRAVA, STRAVOVÁNÍ, SLOVNÍČEK

Prohlédněte si před cestou na dovolenou informace o Turecku. Dočtete se o dopravě do Turecka a poté po Turecku. Dále získáte přehled o výletech, které si můžete na místě zakoupit.

Nabízíme vám i stručný slovníček, aby jste věděli pár základních slovíček a také stravování, aby jste si při objednávce jídla věděli rady.

Jedná se o stručné popisky a informace. Pokud budete mít ale jakékoliv jiné konkrétní dotazy, rádi Vám u Tureckých majitelů vše ověříme a zodpovíme.

Změna podmínek pro vstup do Turecka

Vzhledem k výjimce z vízové povinnosti platící pro Čechy (možnost 90denního pobytu na území Turecka bez víza) a kterou budou Turci do výkladu započítávat tedy platí, že český cestovní doklad pro vstup do Turecka musí být platný nejméně 90 dnů plus 60 dnů, tj. 150 dnů od data vstupu na území.

Pokud se některý z cestujících pohybuje s platností cestovního dokladu na hraně, doporučujeme, aby si před odjezdem prověřil podmínky vstupu do země u Velvyslanectví Turecka v Praze, které jako jediné může poskytnout závaznou a úplnou informaci.

Každý občan musí cestovat se svým platným cestovním dokladem.

img-loader img-loader img-loader