Dovolená Kalábrie

Italský název pro Kalábrii je Calabria. Je to nejjižnější část Apeninského poloostrova s krásnou přírodou a převážně hornatou krajinou, která má dodnes většinou zemědělský ráz a velmi málo průmyslu.

DOVOLENÁ KALÁBRIE

Vyznačuje se teplým a příjemným podnebím od dubna do října, a především nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž i celé Evropy. Ideální období v Kalábrii vládne od května do července, kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30 °C. V červenci, a především v srpnu, teplota dosahuje 40 °C. Krajským městem je Catanzaro, ležící na východním pobřeží nejjižnější části pevninské Itálie - s asi 100 000 obyvateli. Dalšími velkými městy Kalábrie jsou Cosenza, Reggio di Calabria, Lamezia, Vibo Valentia a Crotone. V Kalábrii jsou rovněž tři národní parky: Parco Nazionale dell´Aspromonte na samém jižním cípu Kalábrie, Parco Nazionale della Calabria - někdy se také uvádí název Parco Nazionale della Sila ve středu Kalábrie a na severu se rozprostírá rozlehlý národní park Pollino. Kalábrie patří dodneška k výjimečným krajům Itálie, hlavně pro svou nedotčenou přírodu, průzračně čisté moře, bílé písečné pláže. Členité pobřeží ideální pro potápění se nachází v oblasti letovisek Tropea a Capo Vaticano, zatímco jónské pobřeží nabízí dobré podmínky pro surfování.

Kalábrie - ta nejlepší volba pro letní dovolenou

  • Pláže v Kalábrii:

Spiaggia Mare Piccolo, Spiaggia Marina del Convento, Spiaggia Passo Cavalieri, Spiaggia S. Leonardo, Spiaggia della Rotonda

  • Zajímavost:

V Kalábrii můžete navštívit muzeum lékořice, která zde přirozeně roste na pobřeží.

- Vzdálenost z České republiky do severní Kalábrie je přibližně 1600 km.
- Letiště se nachází v Lamezia Terme, v Reggio Calabria anebo v Neapoli.

 Zobrazit zájezdy

img-loader img-loader img-loader