Dovolená Kampánie

Kampánie je nádherná slunná část jižní Itálie, láká turisty svými nádhernými městy plnými památek, písečnými plážemi zalitými sluncem i jedinečnou kulturou s bohatým nočním životem.

DOVOLENÁ KAMPÁNIE

Kampánie (italsky Campania) je regiónem ležící na jihu Itálie a je ohraničena regiony Basilicata, Molise, Apúlii a Laziom. Oblast Kampánie má rozlohu 13 595 km², 5,7 milionu obyvatel a dělí se na 5 provincií: Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno. Jméno Kampánie pochází od Římanů, kteří oblast nazývali Campania felix, stejný základ je i v názvu francouzské provincie Champagne.

Vydejte se do letovisek, jako je Neapol, Paestum, Marina di Camerota, Capri, Baia Domizia, Sorrento a mnoha dalších, v nichž si užijete nejrůznější vodní sporty i odpočinek ve stínu slunečníku.

Hlavným městem Kampánie je Neapol a mezi nejnavštěvovanější lokality patří Palinuro, Amalfi a Paestum. Dominantou kraje je činná sopka Vesuv. Vesuv - Vesuvio znamená v latině "Nevyhaslý". Jediná činná sopka na evropském kontinentě. Současný vulkán nyní jen kouří a vykazuje slabou sopečnou činnost. Kráter má dnes průměr kolem 600 metrů a hloubku 216 metrů. Nahoru vede klikatá silnička z Herculanea ke křižovatce. Vydáte-li se doleva, po 2 km dojedete na parkoviště odkud trvá cesta na vrchol pěšky 20 minut. Pokud na křižovatce zahnete doprava, po 2 km dorazíte ke stanici sedačkové lanovky, která vás doveze za pár minut k vrcholu vulkánu.

Kampánie má velmi členité pobřeží. Díky množství archeologických památek je velmi vyhledávanou oblastí také pro milovníky histórie.

Geografie: Kampánie je převážně kopcovitá (50,8 %). Jen 34,6 % tvoří hory a 14,6 % nížina.

Ostrovy: Kampánské souostroví se skládá z pěti ostrovů: Ischia, Capri, Procida, Vivara a Nisida.

Velmi úrodný kraj, jehož nedílnou součástí je Neapol, hlavní město Kampánie, a sopka Vesuv. Neapolský záliv je jedním z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Patří sem především amalfské pobřeží, kde se pěstují nejušlechtilejší citrony na světě. Na severní straně Sorrentského poloostrova se zase daří pomerančovníkům. Na tomto hornatém poloostrově leží jedno městečko vedle druhého a všechna mají bohatou historii. Z města Sorrento nebo z velkého neapolského přístavu můžete navštívit jeden z nejpůvabnějších ostrovů Tyrhénského moře – Capri. Ten byl již ve starověku oblíbeným místem pobytu císařů. Nebo můžete navštívit antická města Pompeje a Herkuláneum, která byla v roce 79 zasypána popelem. Vzdálenost z České republiky do oblasti neapolských památek je přibližně 1400 km. Letiště se nachází v Neapoli.

 Zobrazit zájezdy

img-loader img-loader img-loader