Dovolená Ligurie

Ligurie patří mezi stále ještě českými klienty k neprobádané oblasti. Oblast je jinak ovšem turisty hojně navštěvována a to zejména díky nádherným plážím oceněným Modrou vlajkou i široké nabídce obchodů a romantických restaurací.

DOVOLENÁ V LIGURII

Region leží na pomezí s francouzkou hranicí a patří k nejmenším, ale také nejvyspělejším italským regionům. Oblast Ligurie se dále dělí do čtyř provincií - Genova, La Spezia, Imperia a Savona. Ligurie leží zhruba 1 100 km jižně od českých hranic.

Města Rapallo, Sanremo, Imperia, Santa Margherita, Portofino a Cavi Borgo jsou známé po celém světě a ti, kteří preferují nadstandartní služby, kulturní vyžití, luxusní obchody a romantické restaurace, budou jistě spokojeni. Mnoho pláží se chlubí tzv. Modrou vlajkou, mezinárodním oceněním kvality pláží. Záliv Tigullio patří mezi perly severozápadní Itálie.

Ekonomika oblasti stojí především na turismu, produkci olivového oleje, výrobě vína, ale také na průmyslu. Většina průmyslové výroby je soustředěna do měst Janov a Savona. Rozvoj celé oblasti je spjat s výstavbou dálnice a pobřežní železnice.

 Zobrazit zájezdy

img-loader img-loader img-loader