Dovolená Řecko

Řecko se nachází na jihu Balkánského poloostrova, můžete zde využít břehů Egejského, Středozemního a Jónského moře. Řecko je charakteristické svojí pohostinností v podobě starých malebných kavárniček, taveren, pizzerií a milým obyvatelstvem.

DOVOLENÁ V ŘECKU

V Řecku můžete navštívit spoustu přírodních krás, staré kostelíky, piniové a olivové háje, pomerančovníkové plantáže a překrásné ostrovy. Za zhlédnutí během Vaší dovolené v Řecku stojí také vysoké pohoří Olymp, které je vysoké 2917 metrů. Výhodou je také, že Řecko má velmi dobré klimatické podmínky, u moře zde můžete strávit až pět měsíců v roce.

Lákají Vás vzdálené cizí kraje? Chtěli byste o dovolené zažít a poznat něco nového, ale přitom zůstat jednou nohou ve staré dobré Evropě? Zkuste Řecko! Čeká Vás totiž cestovatelská lahůdka: kolébka evropské civilizace, Řecko jako země mýtů, unikátních památek, slavné historie a obdivuhodných přírodních krás… A dáváte-li přednost před cestováním spíše relaxaci na pláži, díky kombinaci překrásných pláží, moře a pohostinnosti místních se sem budete rádi vracet…

Řekové jsou otevření, družní a bezprostřední lidé se srdcem na dlani. Někdy dokážou být až urputně pohostinní, ale pozor, nenechejte se napálit – tihle dobrosrdeční mizerové jsou totiž i výtečnými řečníky a rozenými obchodníky! Podobně oblíbené jako je dovolená v řecku je i žádaná dovolená v "sousedním" Turecku.

Základní údaje

Oficiální název: Řecká republika
Hlavní město: Athény
Rozloha: 131 957 km2
Počet obyvatel: 10 647 529
Oficiální jazyk: Řečtina
Státní zřízení: republika
Čas: SEČ +1
Měna: Euro (EUR)

Hlavní město - Athény

Na pozůstatky starobylého Řecka můžete narazit na mnoha místech Athén. Procházíte se v centru, zahnete za roh a před vámi se objeví fragmenty sloupu nebo část budovy. Athény byly střediskem umění a filozofie, a to poznáte opravdu na každém kroku, který v tomto překrásném městě uděláte.

Podrobnější informace o Řecku najdete na stránce Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz.

 Zobrazit zájezdy

img-loader img-loader img-loader