Dovolená Španělsko

Španělsko rozmanitostí své nabídky představuje prázdninový ráj a jednu z nejoblíbenějších dovolených českých turistů. Země zaslíbená turistice nabízí krajinu hornatou, úrodná údolí, ale i pouště, sopečné oblasti, skalnaté pobřeží, úžasné pláže s promenádami palem, představí vám svou historii i současný život plný zábavy.

 Zobrazit zájezdy

DOVOLENÁ VE ŠPANĚLSKU

Španělsko pokrývá 84% Pyrenejského poloostrova a je jednou z nejčlenitějších evropských zemí. Dále je tato země, po Rusku, Ukrajině a Francii, čtvrtou největší v Evropě. Španělsko je velmi hornaté, průměrná nadmořská výška činí 650 m n.m. Po Švýcarsku je druhou nejvýše položenou evropskou zemí. Proto není překvapením, že Madrid je nejvýše položeným evropským hlavním městem (655 m n.m).

Při cestě po Pyrenejském poloostrově zjistíte, že neexistuje jen jedno Španělsko. Země má mnoho tváří a její obyvatelé jsou posedlí regionálním patriotismem. Andalusie, v níž plyne život velmi pomalu, vyniká nádhernými maurskými památkami. Kosmopolitní Barcelona, centrum hrdého Katalánska, nabízí fantastickou modernistickou architekturu Antonia Gaudího. Kastilie, ležící na náhorní plošině zvané "meseta", je pyšná na svůj středověký skvost - Toledo.

Kilometry dlouhé pláže, malebné horské vesničky a slunce každý den. To je jedna z nejatraktivnějších zemí západní Evropy - Španělsko. Vedle vyjímečných měst nabízí odpočinek na krásných plážích, skvělé víno, flamenco a býčí zápasy. Z kulturního dědictví UNESCO můžeme ve Španělsku shlédnout např. jeskynní malby v Altamiře, historická centra Barcelony, Toleda, Sevilly a Sallamanky. Dále katedrálu v Burgosu a paláce Alhambra a Escoril. Při dovolené ve Španělsku se setkáte s římskými akvadukty, islámskými paláci i gotickými katedrálami. Španělsko je však zároveň jednou z nejhornatějších zemí Evropy a její "sierry" nabízejí nesčetné množství turistických stezek i přírodních krás. Neméně zajímavá je také dovolená v Itálii která je rovnocenným soupeřem dovolené ve Španělsku.

Základní informace

Oficiální název: Španělské království
Hlavní město:
Madrid
Rozloha:
504.782 km2
Počet obyvatel:
42,717 mil.
Oficiální jazyk:
Španělština, regionálně: Katalánština, Baskičtina, Galicijština a další jazyky
Státní zřízení:
království
Měna:
Euro (EUR)

Býčí zápasy

Každoročně každé ráno se od 6. do 14. července v hlavním městě Navarry Pamploně vypouštějí do ulic býci, před kterými potom prchá mnoho odvážných chlapců a mužů. Tato tradice souvisí s oslavami svátku sv. Fermína, mýtického římského učedníka, který podle pověsti obrátil na víru město v severní Francii Amiens. Proto každý červenec si většina obyvatel Navarry nasadí červené barety a vyrazí do Pamplony na oslavy. Prchání před býky je nejznámější, nikoliv však jedinou akcí těchto oslav. Nechybí ani tanec, hudba, ohňostroje a mše.

Turistické informace

Cestovní ruch je ve Španělsku na vysoké úrovni a u pobřeží Středozemního moře je nejdůležitějším odvětvím. Ročně zavítá na dovolenou do Španělska cca 50 miliónů návštěvníků, což dává zaměstnání velké části místních obyvatel. Hlavním cílem turistů je především východní středomořské pobřeží, horská turistika nachází své cíle v Pyrenejích.

Španělské klima

Je dáno rozdílnými geografickými podmínkami země. Vnitrozemí má podnebí kontinentální, s velkými teplotními rozdíly v průběhu roku. V Madridu je průměrná teplota v zimě 5°C, v červenci 24°C.
Na jižním a východním pobřeží panuje podnebí středomořské s vysokým počtem slunečných dnů a mírnou zimou. Letní teploty se tu pohybují mezi 23°C30°C a v zimě kolem 10°C15°C. Střed a jih Španělska je suchý, podobný spíš nedaleké severní Africe. Oproti tomu v severních pobřežních oblastech poměrně často prší.

Doklady a víza

do 90 dnů platí bezvízový styk, stačí pouze cestovní pas patný ještě 3 měsíce po výjezdu ze země. I když je stanoveno povinné finanční vybavení osoby na den pobytu, nebývá kontrolováno. Policisté mohou požadovat tzv. zelenou kartu.

Podrobnější informace o Chorvatsku najdete na stránce Ministerstva zahraničních věcí: www.mzv.cz.

 Zobrazit zájezdy

img-loader img-loader img-loader