Dovolená Costa del Azahar

Zveme Vás na pobřeží Costa del Azahar. Azahar je název pro květ pomerančovníku s pronikavou vůní, jež je s touto oblastí neodmyslitelně spjata. Pláže s jemným pískem, pozvolným vstupem do moře a bezpočet historických památek každoročně zvyšují popularitu tohoto španělského pobřeží, které se táhne od Tortosy až po Valencii.

DOVOLENÁ V COSTA DEL AZAHAR

Oropesa del Mar

je malebné přímořské letovisko na pobřeží Costa del Azahar, které patří do jedné ze tří provincíí – Castellón de la Plana, jejímž správním střediskem a zároveň hlavním městem celé autonomní oblasti je Valencie. Oropesa leží 270 km jižně pod Barcelonou a 90 km severně nad Valenciíí. Je vyhledávána turisty pro velmi příznivé klimatické podmínky – subtropické klima, komfortní ubytování a pro krásné pláže, omývané průzračnou vodou. Jistě Vás překvapí i rozmanitost zdejšího pobřeží. Na severu Oropeského mysu se rozkládají rozsáhlé pláže s bílým pískem, ideální i pro vodní sporty, jižněji se nachází 500 m dlouhá pláž s jemným pískem a klidnou vodou, která sahá až k přímořské promenádě. Mezi pláží la Concha a posledními výběžky pohoří Sierra de Oropesa se nachází moderně vybavený sportovní přístav. Dále se pobřeží náhle mění a objevuje se krásná krajina se strmými útesy a malými zátokami, obklopená borovicemi a typickou středomořskou vegetací.

Pláže i sportovní přístav jsou již léta oceňována Modrou vlajkou Evropské nadace pro ekologii za dobrou kvalitu a čistotu vod a výjimečnou kvalitu poskytovaných služeb. Krásné pláže, průzračné a teplé moře, strmé útesy a gastronomie využívající darů moře, historické památky, procházky v uličkách malebného historického středu, vynikající příležitost společného sdílení oslav svátků, moderní pojetí turistické infrastruktury, sportovní události včetně nákupních možností, to vše můžete vychutnat při svém pobytu v tomto krásném přímořském letovisku, které je jedním z nejideálnějších míst pro trávení rodinné dovolené.

Sport a zábava

v místě je možnost zapůjčení sportovních a rekreačních potřeb, míčů, slunečníků, lehátek, vodních šlapadel, skútrů, jízdních kol, auta nebo motorky, můžete provozovat plážový volejbal, košíkovou, fotbal, tenis, minigolf, petanque, rybolov, windsurfing, výlety lodí apod. Pestrý večerní a noční život, diskotéky, bary, restaurace, obchody, trhy. Dětské parky s atrakcemi, dětská hřiště na pláži, poblíž aquapark V letním období probíhá několik oslav. 23.6. svátky sv.Jana, 28.6. sv. Petra, magická Svatojánská noc s pověstnými ohni, které se zapalují přímo u moře. 25. 7. se slaví svátek sv. Jakuba, patrona města. Celý týden se konají nejrůznější lidové oslavy za velké účasti domácích i návštěvníků a 1.-12.10. jsou v Oropese velké místní oslavy s bohatým programem.

Zázemí pro děti

dětské parky s atrakcemi, dětská hřiště na pláži, aquapark v Benicasimi.

img-loader img-loader img-loader