Dovolená v Turecku

Turecko, v posledním desetiletí oblíbený cíl turistů, je též nazýváno zemí tajemného orientu. Nejoblíbenějšími destinacemi pro dovolenou v Turecku jsou letoviska Alanya, Side a Belek a Kemer, kde také najdete veškeré naše ubytovací kapacity.

DOVOLENÁ TURECKO

V Turecku se nachází hned dva ze sedmi divů světa a mnoho dalších antických památkek, římských a helénských sloupů a byzantských klášterů. Dovolená v Turecku je oblíbenou volbou nejen díky nádherné přírodě, ale také pro svou historii a odlišný styl života. Turecko se dá označit jako pomyslný historický most mezi Východem a Západem, Evropou i Asií. Obraz turecké krajiny dotvářejí piniové háje, palmy, růžově kvetoucí oleandry či červené květy ibišku, olivové sady na kopcích, pole bavlny, tabáku a kukuřice.

Turecko známe jako stát mnoha protikladů s vysokými štíty hor a s nádherně tyrkysovou hladinou moře. V Turecku najdete krásné písečné a oblázkové pláže omývané příjemně teplým a průzračným mořem. Stejně oblíbená jako dovolená v Turecku je také dovolená ve Španělsku, které je zárukou kvalitně prožité dovolené.

Základní údaje

Je demokratickou zemí ležící v Malé Asii a v jihovýchodní Evropě.

  • Hlavní město: Istanbul.
  • Sousedící země: severovýchodně sousedí s Gruzií, na jihovýchodě s Irákem a Sýrií, na východě s Arménií a Iránem, na západě s Řeckem a Bulharskem.
  • Moře: na jihu Středozemní moře, na západě Egejské moře, na severu Černé moře.
  • Velikost: přes 1600 km dlouhé a 800 km široké. Tvar je obdélníkový.
  • Turecká měna - TL = turecká lira. 1 TL = cca 10,- Kč.

Sport

nejpopulárnějším sportem v Turecku je fotbal a poté basketbal.

Počasí

Turecko je veliká země a zjednodušeně se dá rozdělit na tři oblasti:
1) Egejská oblast a pobřeží Středozemního moře - v létě teplo až horko, sucho. Zima mírná, vlhká.
2) Vnitrozemí - v létě horko až hodně sucho. Zima chladná, deště a sněžení podle vzdálenosti od moře.
3) Severní pobřeží Černého moře a okolí Marmanského moře - v létě příjemné teploty, občas srážky. Zima mírná, deště, mlhy.

Koupací sezóna - od května do půlky října.

img-loader img-loader img-loader