Dovolená Alanya

Alanya se nachází na úpatí pohoří Taurus, obestřena lesy a loukami, které lákají k procházkách a výletům. Pokud plánujete výlety, je ideální doba návštěvy na jaře a na podzim. Léto je ideální spíše k tradiční slunné dovolené.

DOVOLENÁ V ALANYI

leží cca 130 km od letiště Antalye. Patří k nejatraktivnějším letoviskám na Turecké riviéře a zároveň k nejnavštěvovanějším vůbec. Město obývá přibližně 400 000 obyvatel. Jelikož je docela protáhlé, dopravují klienty z jednoho konce na druhý tzv. dolmuše.

Promenáda nabízí spoustu obchůdků s tradičními stříbrnými a zlatými šperky, tržištěm, butiky s koženými výrobky. Místní zvyklostí je smlouvání, proto jsou ceny patřičně nadsazeny, aby bylo z čeho smlouvat. Centrum letoviska nabízí také delfinárium, velký aquapark či jeskyně umístěné ve skalách nad mořem.

Pláže v Alanyi

Dělí se na západní a východní. Dělí je od sebe útes s místní pevností. Pláže jsou orientované na jih a omývá je Středozemní moře. Známější je jistě Kleopatřina pláž, která měří pouze 3 km. Název je odvozen po králově Kleopatře, která se zde koupala a údajně na pláž nechaa dovézt písek až z Egypta. Východní pláž se nazývá Keykubátova a je 22 km dlouhá.

Na místě u delegátky je možnost výletů například:

Alanya city tour - výlet pro poznání turistických lákadel, které Turecko a Alanya nabízí. Z vyhlídky plné květin je vidět Seldžucký hrad, který je dominantou. Dále návštěva outlety s kůží a zlatemm jeskyně DIM-CAVE a plavba na pirátské lodi podél pobřeží Alanya. Výlet zahrnuje i oběd.

Delfinárium - delfíní show je jak pro děti, tak i pro dospělé. Jedná se o unikátní show, kde budete mít možnost sledovat krásné delfíny, kteří umí ohromné kousky.

img-loader img-loader img-loader